Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2016

Ισοπαλία στη Σάλακο: Μετά από ένα παιχνίδι με αρκετές μονομαχίες...

Ισοπαλία στη Σάλακο: Μετά από ένα παιχνίδι με αρκετές μονομαχίες ανάμεσα στους δυο αντιπάλους ο Διγενής Κοσκινου κατάφερε στις καθυστερήσεις του ματς να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στην δύσκολη έδρα της Ασπίδας Σαλάκου .Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πατουσαν καλύτερα χάνοντας και δυο καλές ευκαιρίες στο ξεκίνημα του ματς, στο 9΄ο Νίκανδρος σούταρε με τον Αλεξανδρή να αποκρούει εντυπωσιακά και στο 13΄σουτ του Θαρρενου με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ. Στη συνέχεια και κόντρα στη ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι στην πρώτη τους καλή στιγμή στο ματς ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρούφα και γύρισμα του Βολιτάκη ο Παπαγεωργίου με πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0 . Στο 35΄ο Σαράντης δοκίμασε το σουτ με τον Μανωλάγκα να βρίσκεται σε ετοιμότητα και το 1-0 να μένει μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Κοσκινιάτες πίεσαν για την ισοφάρησει και στο 60΄έχασαν μοναδική ευκαιρία με πλασέ του Διακάκη που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Αλεξανδρή. Η ομάδα του Γιάννη Καμίτση προσπάθησε ως το τέλος και τελικά δικαιώθηκε παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, συγκεκριμένα στο 91΄ο νεαρός Χεκεμάϊ με κοντινό πλασέ πέτυχε το 1-1 χαρίζοντας τον πολύτιμο βαθμό.Διαιτήτευσε ο κ. Φιλιππάκου (Ορφανός, Παπακωνσταντίνου)Οι συνθέσεις των ομάδων:ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ: Αλεξανδρής, Ντερομενάη, Κάβουρας, Στούρης, Κρητικός, Παστός(59΄Καραμολέγκος), Ρούφας(78΄Λολάκης), Παπαγεωργίου, Σαράντης, Βολιτάκης(84΄Πεταυράκης), ΚοκκάρηςΔΙΓΕΝΗΣ: Μανωλάγκας, Καργάκος, Κατσαμάκης, Κανάκης, Ζαχαρίας, Γεωργαλλίδης, Νίκανδρος(66΄Χεκεμάϊ), Παπαθανασίου (74΄Γεωργαλλής), Θαρρενός, Διακάκης, Τζουανάκης – News12.Gr