Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2016

Τα έκανε όλα στο δεύτερο ημίχρονο!: Μετά το «κρύο ντους» που...

Τα έκανε όλα στο δεύτερο ημίχρονο!: Μετά το «κρύο ντους» που έκανε ο Άγιος Γεώργιος στον Ευκλή στο πρώτο μέρος 0-1, η ομάδα της Σορωνής, στο δεύτερο, «ξύπνησε» και κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, πέτυχαν γκολ, είχαν και κάποιες ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ αλλά τελικά έμειναν στο 0-1. Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, ισοφάρισαν σε 1-1, πέτυχαν το 2-1 ενώ είχαν και σουτ στα δοκάρια. Το τελικό σφύριγμα της λήξης του αγώνα, τους βρήκε νικητές και με τους τρείς βαθμούς στο ενεργητικό τους.Στο 18΄ο Άγιος Γεώργιος με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζηνικολού πήραν το προβάδισμα με 0-1. Στο 52΄ ο Μήτρου με κεφαλιά από κοντά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 60΄ ο Λενιού με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στο «Γ» και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 71΄ ο Μπερετούλης με σουτ λίγο μέσα από την περιοχή πέτυχε το 2-1. Στο 82΄ ο Γεωργαντάς με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα να σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι.Διαιτησία Ράδος – Βασιλείου – Γεωργάς.ΕΥΚΛΗΣ: Σαμολαδάς, Μαντικός, Κρομύδας Γ., Μήτρου(88΄Θάνος), Παυλίδης(46΄Μπερετούλης), Κορκίδας, Σχοινάκης, Σφυράκης, Γεωργαντάς, Κρομύδας Γ.(46΄Λενιού), ΑγγελήςΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Στελλάς, Τσακίρης, Ντύρος Π., Παρδαλού(68΄Πονιάς), Γερακούδης, Χατζηνικολού, Χατζηνικόλας, Κολιού(80΄Κοστόβ), Ντύρος Σ., Χατζημανώλης, Σκυλλαράκης Σ.(46΄ Πευκιανάκης) ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – News12.Gr