Σάββατο 4 Μαρτίου 2017

Μοιρασιά στην Λίνδο

Από ένα βαθμό πήραν Κλεόβουλος και Φοίβος (1-1), με τους Λινδιακούς να αγγίζουν και τη νίκη στα τελευταία λεπτά. Τους βαθμούς μοιράστηκαν Κλεόβουλος και Φοίβος καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στη Λίνδο σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας Δωδεκανήσου. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς αφού στο 15΄ ευτύχισαν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ με τον Παλάζη για το 0-1. Ο ρυθμός του Φοίβου δεν άλλαξε στη συνέχεια και στο 21΄ ο σκόρερ Παλάζης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Χρυσανθή χάνοντας ακόμα μια σημαντική ευκαιρία. Από την άλλη οι Λινδιακοί απείλησαν με ορισμένα σουτ χωρίς όμως να σκοράρουν και το αποτέλεσμα να μην αλλάζει μέχρι το ημίχρονο. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Τελικά η ισοφάριση ήρθε στο 81΄, ο Παπαοικονόμου έκανε τη σέντρα και ο Χαρίτος με σουτ έκανε το 1-1. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα τυ Δημήτρη Δογιάμα πίεσε για τη νίκη ωστόσο το 1-1 παρέμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του κ. Παπαβασιλείου. Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Παπαβασιλείου (Τσέτσος, Σαρρής) Οι συνθέσεις των ομάδων: ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Χρυσανθής, Κακλαμάνος Μ., Κλημαντής (74΄ Κολιάδης), Χαμιτάι, Κωστάκης (90΄ Παναγιώτου), Μπολομπάνι (53΄ Τόμας), Παπαοικονόμου, Κουκουτσέλας, Κολιοκώστας, Χαρίτος, Κακλαμάνος Α. ΦΟΙΒΟΣ: Τόππος, Θεοδοσίου (8΄ λ.τρ. Καραγεωργίου), Ορφανίδης Σ., Φελεγκάκης, Ταφάνι (65΄ Μάτσης), Παϊζάνος, Παλάζης, Αξιώτης, Μόσχος, Τσουβαλάς, Ορφανίδης Ν. (78΄ Ντόστι) ’s – News12.Gr