Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

«Τσουνάμι» στην επανάληψη!

Για ένα ημίχρονο άντεξε ο Άγιος Γεώργιος απέναντι στο Διγενή καθώς από τη στιγμή που δέχθηκε το πρώτο τέρμα στο δεύτερο μέρος το «οικοδόμημα» κατέρρευσε σαν χάρτινος πύργος. Τελικά το παιχνίδι το πήραν οι Κοσκινιάτες με το εντυπωσιακό 0-6. Σε όλο το πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεζαν και έχαναν ευκαιρίες αλλά οι γηπεδούχοι αντιστέκονταν σθεναρά, κρατώντας το «μηδέν» παθητικό. Το πρώτο τέρμα για τον Διγενή ήρθε στο 63΄ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ με τον Πλαγγέντη να βρίσκεται στην πορεία της μπάλας και από κοντά να τη στέλνει στα δίχτυα του Λοντάκου για το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα (65’) ο Αμπελάς με σουτ εκτός περιοχής διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του (0-2). Στο 79’ μετά από σέντρα του Κώτη ο Διακάκης από κοντά «γράφει» το 0-3, ενώ στο 83’ ο Αμπελάς με κοντινό πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4. Στο 89’ ο Τζουανάκης από θέση τετ α τετ με πλασέ πέτυχε το πέμπτο τέρμα της ομάδας του (0-5), ενώ το τελικό 0-6 διαμορφώθηκε στο 91’ με σουτ του Μάνο. Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ράδος, Τσέτσος και Μπερδεμπές.ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Λοντάκος, Κούτρης, Λάμπρου, Γιωργάς, Χρυσαφίνης, Παρδαλός, Κολιού (75’ Σκορδάς), Κοντόγιαννοος, Κωστόφ, Χατζημανώλης, Ντύρος (72’ Λούπος)ΔΙΓΕΝΗΣ: Νικολέττος (49’ λ.τ. Μανωλάγκας), Ζαχαρής, Κώτης, Παπασταμάτης, Μάνο, Κατσούλης, Αμπελάς, Μοσκιού (70’ Μικού), Πλαγγέντης, Τριπολίτης (75’ Διακάκης), Τζουανάκης Ανταπόκριση: Γιάννης Σαρούκος ’s – News12.Gr