Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017

«Κιτρινόμαυρο καρέ» στις Φάνες!

Παίζοντας έξυπνα και εκμεταλλευόμενη τους κενούς χώρους η ΑΕ Κατταβιάς μετέτρεψε ένα δύσκολο εκτός έδρας ματς όπως αυτό μέσα στις Φάνες επί του Ακουσιλάου σε περίπατο. Οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 7’ με μακρινό σουτ του Νασόπουλου (0-1). Στη συνέχεια ο Ακουσίλαος πίεσε και θα μπορούσε αν ήταν πιο προσεκτικός να είχε ισοφαρίσει κάτι που όμως δεν έγινε. Όμως και η Κατταβιά είχε οριζόντιο δοκάρι στο 23’ με τον Δράκο αλλά παρ’ όλες τις ευκαιρίες το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη ο Ακουσίλαος ανέβηκε για να ισοφαρίσει με συνέπεια να αφήσει πολλούς κενούς χώρους για την επιθετική γραμμή των φιλοξενούμενων. Έτσι στο 59’ ύστερα από βαθιά μπαλιά ο Ντούπης έγινε κάτοχος της μπάλας και με ψηλοκρεμαστό πλασέ νίκησε τον Κοντογιάννη για το 2-0. Στο 62’ ο Μήτρου με κοντινό πλασέ «έγραψε» το 0-3 και ουσιαστικά έριξε στο «καναβάτσο» τους Φανενούς που δύσκολα θα μπορούσαν σε εκείνο το σημείο να αντιδράσουν. Το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε στο 82’ με όμορφο πλασέ του Σέντη που είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή δέκα λεπτά πριν. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Δουλγέρης με βοηθούς τον Σταυρούλια και τον Μπερδεμπέ.Οι συνθέσεις των ομάδων:ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ: Κοντογιάννης, Ζότα (62’ Ευθυμίου), Μπιλιάς, Αρφαράς, Γιορδαμνής (70’ Παστός), Καβουκλής, Σάββενας, Τσιγκρηλάς (67’ Θεοδοσίου), Χουσενάι, Παπακωνσταντίνου, ΚώσταςΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Παπαβεργής, Κουμπιάδης, Ανανιάδης (62’ Κουλιμπαλί), Σαλάμαστράκης, Στεφανάκηυς, Νασόπουλος, Μαίλης, Μήτρου (70’ Σέντης), Δράκος, Ντούπης (70’ Τσακμακίδης), Μαριεττάκης – News12.Gr