Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2017

Στην εκπνοή το τρίποντο για Αστέρα Π.

Σημαντική νίκη πέτυχε στην έδρα του ο Αστέρας Παστίδας καθώς επικράτησε με 2-1 του Άρη, φτάνοντάς τον στον βαθμολογικό πίνακα με 21 βαθμούς στην 5η θέση της βαθμολογίας.Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό από άποψης θεάματος και ευκαιριών και από τις δύο ομάδες με το 0-0 να μένει το πρώτο 45λεπτο.Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν με τις ομάδες να ανεβάζουν αισθητά το ρυθμό τους. Στο 74΄ ο Λολάκης για τους γηπεδούχους άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0. Η απάντηση των «κιτρινόμαυρων» ήταν άμεση αφού ο Μπαϊρακτάρης τρία λεπτά αργότερα με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Πάπα στο 92΄ χαρίζοντας το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του.Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Ατσικνούδας (Μπέκας, Βλάχος)Οι συνθέσεις των ομάδων:ΑΣΤΕΡΑΣ Π.: Ροδανάκης, Καρύδης, Ισκάς, Χαριτάκης, Λικομέτι (62΄ Καλαγρής), Πάπα, Κυπριώτης, Φελεσάκης, Πολυχρόνης (80΄ Κυρίτσης), Μπάρδης (90΄ Σιδηρόπουλος), ΛολάκηςΑΡΗΣ: Βαρέλης, Γκίκας, Τσελεπίδης, Πατσιαούρας, Γιαννιού, Συμεωνίδης, Κοντόγιαννος, Μπαϊρακτάρης, Θοδωρή (78΄ Παρδαλός), Μαρκόπουλος, Σκυλλαράκης – News12.Gr