Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Άγιος Λουκάς, που επικράτησε με 3-0 του...

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Άγιος Λουκάς, που επικράτησε με 3-0 του Ορφέα, σπάζοντας το σερί που είχαν οι «κόκκινοι» από την επιστροφή στο πρωτάθλημα, μετά το διάλειμμα των εορτών.Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά από το ξεκίνημα του παιχνιδιού και απείλησαν την αντίπαλη εστία. Ωστόσο, στην συνέχεια, ο Ορφέας προσπάθησε να ισορροπήσει το ματς, χωρίς να πετύχει κάτι ουσιαστικό. Τελικά, στο 30′, ο Άγιος Λουκάς κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με πλασέ Μπάλλα. Οι γηπεδούχοι δεν αρκέστηκαν στο ένα τέρμα, πίεσαν και στο 38′ ο Κανέλλος, με μια πολύ ωραία προσπάθεια από τα δεξιά και διαγώνιο σουτ, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του (2-0).Στην επανάληψη, ο Ορφέας έδειξε μια πολύ βελτιωμένη εικόνα, αλλά, παρά το γεγονός ότι έκανε περισσότερες κλασσικές ευκαιρίες (είχε μάλιστα και δοκάρι), δεν κατάφερε να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Έτσι, οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα των δύο γκολ μέχρι τις καθυστερήσεις. Τότε, στο 92′, ο Κοσμάς, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.Διαιτησία: Καραγιάννης, Αναστασοπούλου, Παπακωνσταντίνου.Άγιος Λουκάς: Κιόττου, Μακρυδημήτρης, Μοσχηδιού, Γενημαχλέλης, Μοσχούς, Διακίδης, Καλογήρου (89′ Γιακουμάκης), Κανέλλος, Κοσμάς, Μπάλλα (88′ Μπακίρης), ΛαουδίκοςΟρφέας: Μαυρουδής, Τσικουρής (80′ Τοπάλ Ν.), Ντουμάζιος, Μόσχου, Μπουμπουλάκης, Kusi, Τσιριγώτης (52′ Τοπκαράς), Γεωργιάδης, Στεργιόπουλος, Παπανικολάου, Διακοηλίας (65′ Κλημαντής) ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – News12.Gr