Σάββατο 30 Ιανουαρίου 2016

Πάτησε κορυφή η ΑΕ Κατταβιάς!

Στην κορυφή του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας βρίσκεται πλέον η ΑΕ Κατταβιάς! Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν με 1 – 0 του Ροδιακού στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων και απολαμβάνουν πλέον τη μοναξιά της κορυφής, καθώς εκμεταλλεύτηκαν κατά τον καλύτερο τρόπο την εντός έδρας ήττα που γνώρισε ο Ποσειδώνας Καρπάθου από τον Ευκλή. Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Κούρος στο 33’ με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή ( 0 – 1). Η ΑΕ Κατταβιάς ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και εκτός από το γκολ είχε ένα χαμένο πέναλτι μόλις στο 5’ (απόκρουσε ο τερματοφύλακας) αλλά και ένα ανεπανάληπτο τετ α τετ στο 40’ (ο Κουμπιάδης πλάσαρε άστοχα). Στην επανάληψη, οι παίκτες του Μανώλη Φραντζή έκαναν περισσότερο διαχείριση του παιχνιδιού καθώς έπαιζαν και με δέκα παίκτες από τοπ 55’ λόγω αποβολής του Σπύρου με δεύτερη κίτρινη κάρτα για αντικανονικό μαρκάρισμα. Η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 70’ όταν αποβλήθηκε και ο Ξύπας του Ροδιακού με τον ίδιο τρόπο και για τον ίδιο λόγο. Στο δεύτερο ημίχρονο παίχθηκε περισσότερο παιχνίδι κέντρου.Η σύνθεση της ΑΕ Κατταβιάς:Παπαβεργής, Σπύρου, Ζωάννου, Αυγέρης, Κώτης, Γιώτας, Σαπαλίδης, Κούρος, Κουμπιάδης (85’ Ριζάς), Τριπολίτης (85’ Δουδούμης), Μέντος ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – News12.Gr