Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

«Τρίποντο» για τον Ηρακλή Λάρδου: Μια δίκαιη νίκη πήρε ο...

«Τρίποντο» για τον Ηρακλή Λάρδου:

Μια δίκαιη νίκη πήρε ο Ηρακλής Λάρδου κερδίζοντας εντός έδρας τον Άγιο Ισίδωρο με σκορ 3-2. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ωστόσο οι παίκτες του Αγίου Ισιδώρου προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν τον υπέρ τους αέρα στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ. Στο 4ο μόλις λεπτό, ο Χαρτοφύλλης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 20’ ο Χαρίτος Β. από τα έντεκα βήματα ισοφάρισε σε 1-1 και στο 32’ ο Ευαγγελίδης Στ. με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1. Στο 45’ λίγο πριν πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια, ο Βονάκης ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος για τους γηπεδούχους και στο 70’ ο Ταγκάεβ με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το τελικό 3-2

ΗΡΑΚΛΗΣ: Καντιμοίρης, Ευαγγελίδης Ι., Διακοβασιλείου Στέργος, Καμμάς Μ., Καπιώτης, Διακοβασιλείου Σταύρος, Παπαιωάννου, Χαρίτος (85’ Καφάλας), Μπενούρ (75’ Καμμάς Αργ.), Ταγκάεφ, Ευαγγελίδης Στ. (65’ Νίκολι)