Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

Τη λύση την έδωσε ο Ταγκάεφ: Δύσκολη νίκη απέναντι στον...

Τη λύση την έδωσε ο Ταγκάεφ:

Δύσκολη νίκη απέναντι στον Ροδιακό πέτυχε ο Ηρακλής Λάρδου, σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Ενωσιακό γήπεδο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα». Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όπου από νωρίς έψαχναν ένα γρήγορο γκολ αλλά συνάντησαν την σθεναρή αντίσταση στην άμυνα από τους αντιπάλους τους. Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα του Μιχάλη Κοντού να πιέζει άλλα να μην μπορεί να πετύχει το πολυπόθητο τέρμα. Τελικά, τη λύση την έδωσε ο ο Ταγκαεφ στο 76’, όταν μετά από σέντρα του Νικολή μέσα στην περιοχή, έπιασε το σουτ και έκανε το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Αντωνάς (Σάββενας, Αναστασοπούλου)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΡΟΔΙΑΚΟΣ: Κνιφάτη, Μαλιάκας, Γαλουζής, Τσακίρης, Τρίγκας, Κλάψης, Τσυμπούκας (74΄Ζαματάκης), Αντωνιάδης, Σέντης (45΄ Κολιοκότσος), Χρυσοχόος, Γκιζλής

ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ: Καντιμοίρης, Καλοπίτας, Καφάλας ( 31΄ Διακοβασιλείου Στ), Κακούση (50΄Περος), Νικολή, Παπαϊωάννου, Διακοβασιλείου Σ, Χαρίτος, Ευαγγελλίδης Ι., Ταγκάεφ, Ευαγγελλίδης Στ.